Okolí

Bezprostřední okolí Penzionu EM Garni Františkovy Lázně nabízí spoustu možností k aktivnímu i pasivnímu trávení Vašeho volného času. Centrum města Vás zaujme skvostnou empírovou zástavbou, kterou doplňují rozléhlé parky a zahrady. Při procházce malebným centrem Františkových Lázní se určitě zastavte u sochy Františka, která je vyhledávaným symbolem města. Jedna česká legenda praví, že pacientka, která se dotkne palce levé nohy sochy otěhotní. V přilehlém lázeňském parku se nachází Dvorana Glauberových pramenů, Kolonáda Solného a Lučního pramene a další krásná místa, kde vyvěrají zdejší léčivé prameny.

 
Ve Františkových Lázních se nachází dvě rozhledny, které však kvůli vzrostlým stromům neposkytují téměř žádný výhled. I tak jsou ale oblíbenou zastávkou mnoha turistů. Rozhledna Zámeček se nachází v lázeňskem lesoparku v těsné blízkosti našeho hotelu a rozhledna Salinburg postavená ve stylu středověkého hradu stojí na jižním okraji lázeňského parku.

Dominantou města se stalo Aquaforum. Jedná se o moderní komplex bazénů a relaxačních zařízení, který do města denně láká mnoho návštěvníků. Dále se zde nachází tenisové kurty, minigolf, golfové hřiště a další sportoviště. Na okraji města se rozprostírá rozsáhlý chovný rybník Amerika, kde se nachází pláž, půjčovna loděk a výletní restaurace. Skvělé podmínky k relaxaci a letnímu koupání nabízí také nedaleká vodní nádrž Skalka a Jesenice.

Penzion EM Garni Františkovy Lázně je také skvělým východištěm výletů k mnoha přírodním unikátům i historickým památkám karlovarského regionu. K turisticky atraktivním cílům patří Národní přírodní rezervace SOOS (8 km), sopka Komorní Hůrka (5 km), hrad Seeberg-Ostroh, historické město Cheb s cenným souborem gotických domů zvaných Špalíček, Zámek Kynžvart a řada dalších krásných míst.

 
 
V našem krásném kraji najdete mnoho zajímavých památek a nádherných míst jak k poznání, sportu či relaxaci. Obraťte se proto na pracovníky našeho penzionu, kteří Vám pomohou sestavit zajímavý program do každého počasí.

Další podrobnější informace o místních turistických zajímavostech najdete na těchto odkazech:

Slavkovský les , Zámek KynžvartRozhledna Háj u AšeRozhledna Na Krásném vrchuHrad a zámek BečovChebský hradHrad LoketRelikviář Svatého MauraKostel sv. Mikuláše pod KrudumemChebský hradBismarckova rozhledna na Zelené hoře

  • cs
  • de
Rezervace